De halve finale van de NHSB-beker is bereikt! Gisteravond werd Bergen met 2½-1½ aan de zegekar gebonden.

Schaakclub Bergen doet mij altijd weer aan de Duitser Arnfried Pagel denken. De oudjes onder ons weten het nog wel. Arnfried Pagel was pas in Bergen komen wonen en wilde in het eerste team van schaakclub Bergen spelen. Dat werd geweigerd en Pagel richtte in 1979 zijn eigen club op: Koningsclub Bergen. Hiermee begon hij een zeer lange tocht naar de top, van de vierde klasse NHSB naar de Hoofdklasse van de KNSB. Een tocht met vele hobbels. Lees deze vermakelijke historische publicatie van Renzo Verwer maar en geniet nog eens. Maar dit terzijde.

20250318_205256_Groot.jpg

Deze wedstrijd was Erik onze held. Ondanks zijn grieperigheid was hij natuurlijk gewoon opgekomen en mocht plaatsnemen in de luwte aan bord 4. De opening was nog maar nauwelijks halverwege of Erik zette al een agressieve pionnenaanval in op de koningsvleugel, Erik ten voeten uit. Door de opgelopen tochtige koningsstelling waren beide spelers gedwongen lang te rokeren. Er ontspon zich een aantrekkelijk duel waarin onze Erik zijn tegenstander met een "paard van Ree" opzadelde!

Schermafbeelding_2025-03-19_114158_teske_boots.jpg

Erik zadelt zijn tegenstander op met een "paard van Ree" op h8

Onze betrouwbare puntenleverancier Han liet het deze avond afweten. In een partij die nauwelijks uit de remisemarge kwam overzag Han een fraaie combinatie van zijn tegenstander en moest spoedig zijn koning omleggen. Ikzelf had deze avond een wel zeer taaie Italiaan te verschalken. Weliswaar won ik een pion maar kon daar niet mee uit de voeten, mijn tegenstander forceerde eeuwig schaak. Huub mocht de kroon zetten op deze wedstrijd. In een uitstekende gespeelde partij kreeg Huub steeds meer voordeel en won steeds meer pionnen. Toen Huub met promotie dreigde gaf de Bergenaar op. 

We draaien voluit momenteel en kijken al naar mogelijke volgende tegenstanders. Alkmaar (De Waagtoren) en Zuid-Scharwoude (Schaakmat) lijken acceptabele afstanden voor een eventuele uitwedstrijd. Twee extremen zijn nog in een duel verwikkeld namelijk De Wijkertoren en Aartswoud (in Abbekerk nabij Medenblik). We zullen zien. Waar ligt Waterloo ook alweer?

Voor de uitslagendetails klik HIER